21 Mart 2022-ci il tarixində xalqımızın qədim milli adət-ənənələrini özündə birləşdirən Novruz bayramı münasibətilə Qala Qoruğunda etno-tur təşkil olunmuşdur. Tədbirdə “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsinin Idarə heyətinin sədri Şahin Seyidzadə, Xəzər Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Elşən Salahov, Millət vəkilləri Rauf Əliyev, Soltan Məmmədov, şəhid ailələri, qazilər, rayon ağsaqqaları iştirak etmişdirlər.
Qonaqlar açıq səma altında yerləşən Arxeoloji-Etnoqrafik Muzey Kompleksində
dulusçuluq, xalçaçılıq, daşoyma kimi qədim sənət nümunələri ilə tanış olmuş, həmçinin qədim tacir evində qonaqlara kirkirə çəkmə və lavaş yayma ənənələri nümayiş edilmişdir. Milli idman növü olan zorxana oyunları qonaqların marağına səbəb olmuşdur.
Tədbirdə iştirak edənlər Novruz bayramını düşməndən azad edilmiş torpaqlarda qeyd edə bildiyimizə görə möhtərəm Ali Baş Komandana təşəkkürlərini bildirmişdirlər.

21 марта 2022 года председатель правления Управления Государственного Историко-архитектурного Заповедника «Ичеришехер» Шахин Сеидзаде, глава исполнительной власти Хазарского района Эльшан Салахов, а также депутаты Милли Меджлиса Рауф Алиев и Солтан Мамедов вместе со старейшинами селения Гала, семьями шехидов, ветеранами и жителями приняли участие в праздничном мероприятии - этнотуре в Заповеднике Гала по случаю объединяющего национальные ценности и традиции праздника Новруз.
Гости Заповедника ознакомились с древними искусствами гончарного и кузнечного дела, ковроткачества, а также с резьбой по камню и раскатыванию лаваша в доме купца в Археологическом-этнографическом музейном комплексе под открытым небом. Интерес гостей также вызвал представленный им древний национальный вид спорта "зорхана".