İslamın bayramları içərisində xüsusi yer tutan mübarək Ramazan bayramı münasibətlə “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu ərazisindəki müqəddəs məkanlara - məscidlərə ziyarət turu təşkil olunur.
Anna İbrahimbəyovanın “Sirlərin aynası” adlı fərdi sərgisi
26 aprel 2022-ci il tarixində Heydər Əliyev fondunun dəstəyi ilə “Qız Qalası” (QGallery) bədii qalereyasında “İçərişəhər” DTMQ İdarəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən Maqsud İbrahimbəyov Yaradıcılıq Mərkəzinin təsisçisi Anna İbrahimbəyovanın “Sirlərin aynası” adlı fərdi sərgisinin açılış mərasimi keçirildi.
“İçərişəhər” DTMQİ İdarə Heyətinin sədri bir sıra sahibkarlarla görüşdü.
25 aprel Azərbaycanda Sahibkarlar Günü münasibəti ilə “İçərişəhər” DTMQ İdarəsinin İdarə Heyətinin sədri Şahin Seyidzadə İçərişəhər ərazisində fəaliyyət göstərən bir sıra sahibkarlar ilə görüş keçirərək, onları təbrik etdi.
- 25 April 2022
İçərişəhərdə KOB Fest sərgi-satış yarmarkası keçirilir.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə İçərişəhərdə “KOB Fest” – sərgi-satış yarmarkası öz işinə başlayıb.
Tahir Salahovun ev-muzeyində İçərişəhər sakinlərinin övladları üçün tədbir keçirildi.
23 aprel 2022-ci il tarixində Ümumdünya Kitab və Müəlliflik Hüququ Günü münasibəti ilə “İçərişəhər” DTMQİ-nin nəzdində fəaliyyət göstərən Tahir Salahovun ev-muzeyində İçərişəhər sakinlərinin övladları üçün tədbir keçirilib.
- 23 April 2022
Ölkəmizdə səfərdə olan Qırğız Respublikası Prezidentinin xanımı Ayqul Japarova aprelin 20-də İçərişəhərlə tanış olub.
Qonağa UNESCO-nun Dünya İrsi Siyahısına daxil edilmiş “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu, həmçinin burada aparılan təmir, abadlaşdırma və bərpa işləri barədə ətraflı məlumat verilib.
- 21 April 2022
Bakı Fotoqrafiya Evində “Tacikistan – dağ zirvələri və qızıl göllər ölkəsidir” sərgisi açıldı.
20 aprel 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası ilə Tacikistan Respublikası arasındakı diplomatik əlaqələrin 30 illiyi münasibətilə Tacikistan Respublikasının Azərbaycandakı Səfirliyinin “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu
- 20 April 2022
18 aprel dünyada Beynəlxalq Abidələr və Tarixi Yerlər Günü kimi qeyd olunur.