Koronavirus infeksiyası COVID-19 -un dünya miqyasında yayılması təhlükəsi səbəbindən, Prezident cənab İlham Əliyev başda olmaqla, Azərbaycan Respublikasının Hökuməti mövcud vəziyyətə dərhal reaksiya verdi və insanların sağlamlığının qorunması üçün bir sıra tədbirlər gördü. Dövlət başçısı çıxışında sosial əlaqələrin məhdudlaşdırılmasının vacibliyini qeyd etdi və evdə qalmaq xahişi ilə bütün əhaliyə müraciət etdi.
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyeva xalqa müraciətində böyüklərə hörmət və həssaslığın həmişə Azərbaycan xalqının ayrılmaz xüsusiyyəti olduğunu vurğulamış və onu qeyd etmişdir ki, bu çətin günlərdə yaşlı nəsli xüsusi qayğı və nəvaziş ilə qorumalıyıq.
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın qərarı ilə martın 24-dən etibarən ölkə daxilində karantin rejimi elan edilir və buna əsasən 65 yaşdan yuxarı şəxslərin evdə qalması lazımdır.
Xalqın sağlamlığının yüksək səviyyədə qorunmasını təmin edən qayğı, təxirəsalınmaz qərar və fərmanlara görə Dövlətimizə təşəkkür edirik!
Bugünki reallıqda yaşlı nəsil əsas risk qrupudur. Hazırda ən çox dəstəyə və sevgiyə məhz onlar ehtiyac duyur.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün:
• Valideynlərinizdən, baba və nənələrinizdən birinin şəklini #evdeqal #valideynleriqoru heşteqləri ilə paylaşın
Onun haqqında qısa məlumat verin, bu çətin dövrü necə yaşayır və sizə necə motivasiya verir
• Estafeti davam etmək üçün instagramda və facebookda 5 dostunuzu etiketləyin
Müsabiqə iştirakçıları instagram səhifələrimizi izləməlidirlər:
@icherisheher_living_history, @icherisheher_museum_center
Daha çox bəyəniləcək fotoların müəllifləri “İçərişəhər” Muzey Mərkəzindəki suvenir mağazalarından hədiyyə qazanacaqlar.

В связи с глобальной угрозой распространения коронавирусной инфекции COVID-19 Правительство Азербайджанской Республики во главе с Президентом Ильхамом Алиевым оперативно отреагировало на создавшуюся ситуацию и приняло ряд мер для защиты здоровья населения. В своем выступлении глава государства отметил необходимость ограничения социальных контактов и обратился ко всему населению с просьбой оставаться дома.
Первый Вице-Президент Азербайджанской Республики Мехрибан ханум Алиева в своем обращении к нации также особо подчеркнула тот факт, что уважение и чуткость к старшим всегда было неотъемлемой чертой азербайджанского народа и в эти трудные дни мы должны с особой бережностью и трепетом оберегать взрослое поколение.
По решению Оперативного Штаба при Кабинете Министров АР с 24 марта объявляется карантинный режим по всей стране в соотвествии с которым лица старше 65 лет дожны оставаться дома.
Мы благодарим правительство за заботу и оперативные решения и указы, принятые с целью обеспечения на высоком уровне защиты здоровья населения!
Старшее поколение – главная группа риска в нынешней реальности и именно им больше всего нужна сейчас поддержка и любовь.
Для участия в челлендже вам нужно:
•​Опубликовать фотографию одного из ваших родителей, бабушек, дедушек под хештегами : #evdeqal #valideynleriqoru
Рассказать нам кратко о родителе, о том, как они переживают это непростое время, как и чем вдохновляют вас
•​Номинировать и передать эстафету пятерым (минимум) друзьям на instaqram & FB
Участники конкурса должны быть подписанным на наши instagram – страницы:
@icherisheher_living_history
@icherisheher_museum_center
Авторов фотографий, которые получат большее количество лайков ждут подарки от сувенирных магазинов Музейного Центра «Ичеришехер»