Oktyabrın 14-də Landmarkda Bakı Caz Festivalının mətbuat konfransı keçirildi. Mətbuat konfransında festivalın direktoru Leyla Əfəndiyeva, " I’m Jazzman " gənc rəssamların beynəlxalq müsabiqəsinin kuratoru Elnarə Həsənli, pianoçu Elbey Məmmədzadə, "İçərişəhər" Tarixi-Memarlıq Qoruğu İdarəsinin nümayəndələri və festivalın texniki tərəfi təmin edən "A + A" şirkətlər qrupu nümayəndələri iştirak etdilər.
Oktyabrın 18-də ənənəvi payız Baku Jazz Festival başlayacaq. Mətbuat konfransı, Qız Qalasında açıq konsert, festivalın başlanğıcı, beynəlxalq festival olan gənc ifaçıların "I’m Jazzman" müsabiqəsi, caz festivalı çərçivəsində bir film proqramı mövzularına toxundu. Bu il yerli ifaçılardan daha çox xarici iştirakçıların iştirak etdiyi "I’m Jazzman" adlı beynəlxalq ifaçıların müsabiqəsi xüsusi maraq doğurdu. Mətbuat konfransında açılış konsertində çıxış edəcək musiqiçilər musiqi proqramının xüsusiyyətləri barədə danışdılar. Festivalın təşkilatçıları bu konsertin tamaşaçıları üçün sürpriz elan etdilər - Qız Qalasındakı quraşdırma proyeksiyası, bu festival iştirakçıları və tamaşaçıları heyrətləndirəcəkdir.

14 октября в Ландмарке состоялась пресс-конференция Бакинского Джаз фестиваля. В пресс-конференции приняли участие директор фестиваля Лейла Эфендиева, куратор международного конкурса молодых исполнителей "I’m Jazzman" Эльнара Гасанли, пианист Эльбей Мамедзаде, представители администрации Историко-Архитектурного Заповедника "Ичеришехер" и группы компаний "А+А", обеспечивающих техническую сторону фестиваля.
18 октября начнется традиционный осенний Baku Jazz Festival. На пресс-конференции были затронуты вопросы открытого концерта у Девичьей башни, начинающего фестиваль, международного конкурса молодых исполнителей "I’m Jazzman", программы кинофильмов в рамках джаз-фестиваля. Особый интерес вызвал международный конкурс молодых исполнителей "I’m Jazzman", на котором в этом году больше иностранных участников чем местных. На пресс-конференции музыканты, которые будут выступать на концерте-открытии, рассказали об особенностях своей музыкальный программы. Организаторы фестиваля сообщили о сюрпризе для зрителей этого концерта – инсталяции-проекции на Девичью Башню, которая удивит участников и зрителей фестиваля.